Okolo Lomboku (Indonézia) za 5 dní

Autor: Erik Vojtas | 29.5.2017 o 8:16 | Karma článku: 10,15 | Prečítané:  186x

Ako to všetko začalo? S priateľkou sme mali 5 „voľných“ dní tu v Ázií, tam sme premýšľali, ktorú krajinu by sme radi navštívili. Zhodli sme sa, smer Lombok - Indonézia!

Náš spoločný výlet začal v Kuale Lumpur, kde sme sa stretli, keďže priateľka študuje práve v tomto meste. Let z KL trval necelé tri hodinky. Lombok na nás prichystalo príjemný dážď po pristátí. Bolo niečo pred 20:00 hod., keď sme opustili letisko. S troškou šťastia sme ešte stihli posledný autobus smer Mataram a Senggini. My sme to mali namierené do konečnej destinácie. V Senggigi sme sa navečerali a ubytovali. Už od prvého dňa sme si našli naše obľúbené, tradičné indonézske jedlo – Bakso (polievka s mäsovými guľkami).

Ráno po raňajkách sme sa vybrali prenajať si motocykel na celých 5 dní. Odtiaľ sme rovno smerovali na veľmi populárne ostrovčeky Gili (Gili islands). V tomto maličkom súostroví nájdete tri ostrovčeky: Gili Air, Gili Trawangan a Gili Meno. My sme si vybrali ten najmenší, najbližší k pevnine a s najnižším počtom turistov – Gili Air. Najlacnejší spôsob ako sa dostať na tieto ostrovy sú miestne loďky, ktoré jazdia v nepravidelnom intervale (záleží od počtu pasažierov). Cestou na Gili Air sme nečakali vôbec, cestou späť sme čakali okolo 30 minút. Ostrov Gili Air bol zaujímavý a z istého pohľadu krásny. My sme sa tešili, že Gili Air nás ohúri panenskou prírodou a podmorským svetom. Namiesto toho sme narazili na nespočetné množstvo barov, reštaurácií, kaviarní... Miestami som sa cítil ako v talianskych či chorvátskych uličkách. Tento ostrov bol tak malý, že ľudia sa prepravovali pešo, na bicykloch alebo na koňoch s vozmi. Na Gili Air sme strávili len niekoľko hodín, no napriek tomu sme si ho stihli obzrieť zo všetkých strán. Šnorchlovanie, bolo atrakciou pre ktorú sme sa na tento ostrov vybrali. Pekných podmorských obrázkov sme sa nedočkali, pretože všetky koraly boli mŕtve a rýb poblíž ostrova bolo veľmi málo. Šnorchlovanie v Egypte či na ostrove Borneo vysoko prevýšilo šnorchlovanie na Gili Air.

V popoludňajších hodinách sem sa vybrali na juh Lomboku. Počas týchto 2 hodín sme videli nádherné scenérie tohto jedinečného ostrova. Po príchode do cieľovej destinácie na nás čakalo ďalšie turistické mesto - Kuta. V tomto malom mestečku sme postretali veľa turistov, ktorí sme prišli hlavne kvôli surfovaniu. Zvyšok dňa sme strávili na pláži a večer v príjemnej vegetariánskej reštaurácii. Ďalší pekný deň za nami.

Skoro ráno sme sa vybrali smerom k ružovej pláži. K cieľovej destinácii sme sa síce nedostali, kvôli ceste, ktorá bola veľmi kamenistá, miestami až neprejazdná. Vo dvojici na jednom motocykli a 10 km takejto cesty bol priveľký risk. Po chvíli sme sa otočili k nášmu ubytovaniu, ktoré bolo bez preháňania rozprávkové! Hotel pre 8 ľudí, v čase nášho príchodu bol obsadený len z polovice. Výhľad nepotrebuje ďalšie komentáre. Poloha tohto rezortu bola v strede ničoho, takže sme si užili neopísateľný pokoj a ticho v obklopení nádhernej indonézskej prírody.

Ďalšie ráno sa nám odchádzalo veľmi ťažko z takého miesta, ale vedeli sme, že aj tento deň nám prinesie niečo pekné a príjemné. Vybrali sme sa do hôr, ktoré boli vo výške okolo 1000 metrov nad morom. Prechádzali sme pralesom, kde nás každých 200 metroch zdravili opice. Jeden krát sme zastavili, lebo sme sa potrebovali teplejšie obliecť. Jedna z opíc sa hneď za nami rozbehla, zjavne sme sa je nepáčili. Nevedeli sme čo robiť, tak sme čo najrýchlejšie vysadli späť na motocykel a pokračovali v ceste ďalej.  Keď sme dorazili do dedinky, v ktorej sme boli ubytovaní, boli sme plní nadšenia z toľkej krásy. Pred našimi očami sa pýšil najvyšší vrch Lomboku – Rinjani (3726 m.n.m) Dni nám ubiehali veľmi rýchlo na Lomboku, keďže sme v priemere strávili okolo 3-4 hodín na motocykli.

Ďalšie ráno sme mali na programe vodopády. Videli sme dokopy 4 nádherné padajúce vodné nádhery. Jeden z nich si vyžadoval kratšiu turistiku. V tom počasí to nebolo jednoduché, ale tá námaha stála za to. Osviežili sme sa v studenej a krištáľovo čistej vode. V podvečerných hodinách sme si dopriali menšiu sladkú odmenu (ovocný pohár so zmrzlinou) v krásnej reštaurácii s impozantným bazénom. Okúpali sme sa a vychutnali si príjemnú atmosféru s nádherným výhľadom.

Deň číslo 5 sme už boli na ceste „domov“ - smer Kuala Lumpur. Napriek tomu sme v ten deň stihli navštíviť jednu z najkrajších pláži a nájsť jednu z najlepších káv na Lomboku. Pláž mala netradičný čierny piesok. Tradičná káva z Lomboku ma trošku sladkastú a čokoládovú príchuť. Niektorým kávičkárom môže trvať pár dní do kým si zvyknú na iný typ kávy. Táto káva je úplne odlišná ako káva, na ktorú sme v Európe zvyknutí. Výhľad v danom hoteli bol nádherný.

Výlet na Lomboku nám zbehol tak rýchlo, že sme si naplno nestihli uvedomiť všetky tie krásy a zaujímavosti tohto ostrova. Je krásne, že sa myšlienkami môžeme kedykoľvek vrátiť na späť a prejsť si týchto nezabudnuteľných 5 dní ešte raz. Ďakujem za zdravie, ktoré mi umožňuje vidieť a zažiť všetky tieto nádhery a partnerku s ktorou si plníme sny...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?