Pyin Oo Lwin (Mjanmarsko)

Autor: Erik Vojtas | 10.5.2017 o 6:55 | Karma článku: 6,26 | Prečítané:  157x

Pokiaľ ste neboli v Mjanmarsku (Barme) toto mesto vám zrejme nič nehovorí. Práve preto by som vám chcel ukázať krásy tohto malého mestečka.

Samotný názov mesta je veľmi zaujímavý. Na prvý pohľad je trošku náročnejší na prečítanie, ale po chvíľke to ide. V prvom rade, by som začal tým, ako sa toto mesto dostalo do môjho podvedomia. Nie je človeka v Mandalay (mesto, kde žijem), ktorý by nenavštívil Pyin Oo Lwin. Tieto mestá sú medzi sebou vzdialené len okolo 65 km. Cesta síce trvá vyše 1,5 hodiny autom alebo motocyklom. Ak ste milovníkom vlakov, tak si jazdu môžete dokonale vychutnať, keďže trvá okolo 4 až 5 hodín. Vlaky sú tu veľmi pomalý dopravný prostriedok. Vitajte v Mjanmarsku!

Ak sa chcete v Mjanmarsku aspoň trošku „schladiť“, toto je miesto, kde teploty v niektorých mesiacoch klesnú aj pod 20 stupňov. Príde mi to smiešne, ale to je pre nich zima! Ľudia tu počas týchto teplôt nosia zimné bundy, čapice a rukavice.

Pyin Oo Lwin je miesto s britskou históriou. Priznám sa, že z histórie veľa neovládam. Napriek tomu, je veľmi ľahké rozoznať pozostatky britskej kolonizácie v tomto meste. Medzi najznámejšie prvky patrí veža Purcell (Purcell Clock Tower), ktorá sa nachádza v centre mesta. Niektorým z nás môže pripomínať slávny "Big Ben".

 

Jedna dôležitá vec, ktorú som nespomenul, je nadmorská výška tohto mesta. Pyin Oo Lwin leží vo výške okolo 1 000 m.n.m. V porovnaní s Mandalay alebo s väčšinou miest v Mjanmarsku je to tu o mnoho zelenšie počas celého roka. Takisto tu nájdete rastliny, ktoré sú veľmi zriedkavé v Mjanmarsku. Mojou obľúbenou vegetáciou sú jahody a kávové plantáže.

V okolí tohto mesta sa nachádza veľa vodopádov. Ďalší spôsob ako sa môžete schladiť.

Dominantou Pyin Oo Lwin je Národná botanická záhrada, ja by som to nazval parkom. Je to jedno z najkrajších a najzelenších miest, aké som doposiaľ videl v Mjanmarsku. Niet lepšieho miesta na oddych či piknik!

Miestny trh je čerešničkou na torte po dlhom a únavnom dni! Na pultoch sa na vás usmievajú tie najčerstvejšie dobrôtky miestnych záhrad (sezónne ovocie a zelenina).  

Pyin Oo Lwin je miesto, kde čas ako keby zastal na nejaké obdobie. Napriek tomu, ľudia sú tu šťastní a žijú pre prítomnosť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?