„Úspešný človek“

Autor: Erik Vojtas | 23.1.2017 o 5:35 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  179x

Kto sa je „úspešný“ človek? Akými vlastnosťami disponuje „úspešný“ človek? Kto sa môže považovať za „úspešného“? Aké by mal mať povolanie?

Začnem pekne od koreňa.

Čo je človek? Je to muž, žena, dieťa druhu „Homo sapiens sapiens“. Odlišuje sa od živočíchov tým, že má vynikajúco vyvinutý rozum, vie rozprávať (artikulovať) and má vzpriamenú postavu.

Čo je úspech? Splnenie, realizácia nejakého cieľa alebo zámeru.

Každý z nás sme iný, tým pádom každý z nás definuje „úspešného“ človeka inak.

Ja skúsim opísať tohto človeka slovami mojimi. Pre mňa je to človek, ktorý rozdáva pokoj, radosť a šťastie viac ako ich prijíma. Úsmev na jeho/jej tvári nie je vecou dočasnou, ale skôr vecou permanentnou. Verí v pozitívnu budúcnosť. Človek sa „úspešným“ nenarodí, úspešným sa človek stáva počas svojho života ako sa túla životnými cestičkami. Takýto človek vie, že v jednoduchosti je krása.

Prečo som sa chcel podeliť s vami o tieto myšlienky? Chcel som hlavne sám sebe pripomenúť a možno aj ľuďom, ktorí sa zatúlajú na moje články, že život je len jeden, tak by sme si ho mali vážiť a robiť veci, ktoré ľudí okolo nás a samozrejme aj nás robia šťastnými. Je jedno čo robíte. Či ste predavač, manažér, pilot, učiteľ, doktor, upratovač... Všetky tieto povolania, nás môžu urobiť šťastnými do určitej miery. Zistil som, že za šťastím nemusím nikde chodiť,  nič robiť a dokonca ani míňať peniaze. Pravé šťastie splynie v našom vnútri, keď sme obklopení  „úspešnými“ ľuďmi.

Rok 2017 nám už začal, jeden mesiac je pomaly za nami. Všetkým Vám prajem tento rok „úspešný“ a nech máte okolo seba aspoň jedného „úspešného“ človeka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?